NIEDZIELA 28.09.2014

1./ Pierwsze spotkanie z kandydatami do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 19 października po Mszy św. o godz. 11.30. 2./ Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na kolejny tydzień. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę proszę rodzinę narzeczonych. 3./ Do nabycia są Opiekuny i kalendarze diecezjalne. 4./ Początek nabożeństw różańcowych. 5./ Proszę nie parkować pod kasztanami lecz na podwórku probostwa. 6./ PRU: Wyznaczanie intencji mszalnych w najbliższy czwartek…czytaj dalej »

Zwykły piątkowy poranek

O 4.14 rano pierwsza tego dnia filiżanka kawy. Później sprawdzenie skrzynki poczty elektronicznej i szybkie odpisanie na zaległy mail. Po porannej toalecie modlitwa brewierzem i różańcem. Następnie medytacja w oparciu o fragment psalmu 51. Po nawiedzeniu Najświętszego Sakramentu w kościele, czas na śniadanie: kawa i ciastka. Jest 8.20 i udaję się do miasta na prześwietlenie RTG. Już w mieście, w drodze do przychodni mijam ledwo trzymającego się na nogach, opierającego…czytaj dalej »

NIEDZIELA 07. 09. 2014

1./ Na najbliższą niedzielę tj. 14 września, na Mszę Św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych wraz z dziećmi. Po Mszy Św. odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne. 2./ Jutro, w poniedziałek 8 września jest święto Narodzenia NMP – Matki Bożej „Siewnej”. Msza św w Pruszkowie będzie o 17.00, a w Pamięcinie o 18.00. Ofiary złożone na Mszach Świętych przeznaczymy na cele parafialne. Podczas Mszy Św. nastąpi poświęcenie ziaren….czytaj dalej »

Ogłoszenie dla rodziców

Otwórz w nowym oknie.

Status embrionu

+Henryk Hoser SAC Warszawa STATUS EMBRIONU LUDZKIEGO Zebranie Biskupów Diecezjalnych Częstochowa, 25 sierpnia 2014 roku. Status embrionu w bioetyce katolickiej Pytanie o ludzki embrion znajduje się w centrum współczesnej debaty bioetycznej. Jest fragmentem, ale najważniejszym, poszukiwań definicji człowieka w świecie wieloreligijnym, wielokulturowym i światopoglądowym bliżej nieokreślonym. Człowiek XXI wieku traci świadomość tego, kim jest Pytanie ściślej sprecyzowane dotyczy statusu ontologicznego i etycznego embrionu, jego definicji opisowej i jego definicji aksjologicznej,…czytaj dalej »

Oko za oko

Bywa, że nasze życie podobne jest do walki w ringu. Sami zamieniamy często życie na ring. Tak nasze życie pojmujemy – jest jak ring bokserski. Pewnie dlatego – odpowiemy w większości – że ktoś nas pierwszy zaatakował i zmuszeni zostaliśmy w odruchu samoobrony, do jakiegoś odwetowego ciosu. Ciosu: ostrzejszym słowem, intrygą, podstępem, pogardliwym spojrzeniem albo przynajmniej pełną złości myślą. Przyjmijcie jako pewnik, że do końca życia będą nas ranić: wrogowie…czytaj dalej »