Niedziela 15.06.2014

1./ W czwartek – Uroczystość najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W ubiegłym roku wpadliśmy na pomysł, aby ofiary z tego dnia przeznaczyć na chleb dla głodnych. Rok temu wsparliśmy finansowo głodujących w Boliwii. Proponuję, abyśmy w tym roku wsparli osieroconych dzieci z przytułku prowadzonego przez księdza i siostry zakonne w diecezji Texcoco w Meksyku. W tym tygodniu ma mi przesłać zdjęcia i krótką informację o funkcjonowaniu tego całodobowego przytułku. Myślę,…czytaj dalej »

Pamiątkowa tablica

Odnaleziona tablica z wykazem proboszczów pracujących w Pamięcinie od roku 1638. Zostanie uzupełniona i odnowiona. Jak myślicie: Gdzie powinna zostać umieszczona?

Na zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego to początek misyjnej działalności Kościoła, właściwie początek życia Kościoła. Przecież to Duch Święty daje życie. Warto zauważyć, że biblijny opis Zesłania Ducha Świętego jest przesycony nieporadnością języka. Ciągle powtarza się słowo „jakby”. Ale w ten sposób Dzieje Apostolskie dają wyraz tajemnicy, jaką jest działanie Ducha Świętego w świecie i w ludziach. Jezus mówi: „Duch wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi…czytaj dalej »

Niedziela 08.06.2014

Dzisiejszą niedzielą kończymy okres wielkanocny roku kościelnego i rozpoczynamy tzw. okres zwykły. Potrwa on do I niedzieli adwentu. Przeczytaj refleksję na Zesłanie Ducha Świętego W tym miesiącu, zapraszam do modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Ostatnie przed wakacjami spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj (08 czerwca) po Mszy Św. o godz. 11.30….czytaj dalej »

Social Media

Przekształcamy komunikację w interaktywny dialog. Informacje o naszej parafii możesz znaleźć również na: