Słuchanie

NIEDZIELA 20.12.2014 + plan kolędy

1./ W piątek, w drugi dzień Świąt nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. 2./ Do nabycia najnowszy numer „Opiekuna”. 3./ Wizyta duszpasterska czyli obrzęd błogosławieństwa rodzin i domów według następującego planu: 27 grudnia, sobota, od godz. 9.00 – mieszkańcy Pamięcina. 28 grudnia, niedziela, od godz. 13.00 – mieszkańcy Szadku nr 38 do 48. 29 grudnia, poniedziałek, od godz.9.00 – mieszkańcy Szadku nr 20 do 35. 30 grudnia, wtorek, od godz….czytaj dalej »

Witraże

Na ozdobienie naszej świątyni w Pamięcinie siedmioma witrażami, znaleźli się fundatorzy. Nasi parafianie odpowiedzieli bardzo szybko i spontanicznie na propozycję umieszczenia witraży w miejsce okien. Sądzę, że na wiosnę przyszłego roku, przystąpimy do prac instalacyjnych. Niech Pan błogosławi wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców!

NIEDZIELA 16.11.2014

1./ Warto zwrócić uwagą na to, że przy cmentarzu od strony szosy na Szadek trwają prace na celu zrobienia parkingu. Bardzo się on przyda podczas uroczystości pogrzebowych. 2./ Dzisiaj jest 3 niedziela miesiąca. Wszystkie ofiary przeznaczymy na uregulowanie wywozu śmieci z cmentarza. Rachunek za październik opiewał na 3.124zł i 72gr. Jeśli po uregulowaniu rachunków za listopad jeszcze coś zostanie, to wytniemy kolejne drzewo na cmentarzu. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary….czytaj dalej »

NIEDZIELA 25.10.2014

Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na kolejny tydzień. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30, podczas uroczystej ceremonii, do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostaną włączeni nowi ministranci. Zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych. W czasie tłumnych odwiedzin naszego cmentarza, będą na cmentarzu do dyspozycji przenośne toalety. Zostaną one umieszczone niedaleko kontenera. Bardzo dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na nasze parafialne inwestycje. Niech Pan pobłogosławi i…czytaj dalej »

Być jak Johnny Cash

codziennie jest tyle rzeczy do zrobienia i przecież trzeba zarobić na życie nie ma czasu na marzenia czy dokończenie dawno kupionej książki zastanawiasz się kiedy uda ci się dobrze wyspać na wpółżywy jednak w większej części martwy i pochylony nas samym sobą walczysz z czarno-białymi burzami w połowie będąc sielską polaną a w połowie polem bitwy wracasz z pracy w samotności myśli zabawnych galaktyk swojej psyche przemierzasz wąwozy ulic emaliowanych…czytaj dalej »

NIEDZIELA 19.10.2014

1./ Pierwsza spotkanie z kandydatami do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30. 2./ Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na kolejny tydzień. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę proszę rodziny zamieszkałe w Piotrowie pod numerami 38, 38a, 39, 40, 42 Jeśli pomyliłem się w numeracji to proszę o korektę. 3./ W najbliższą niedzielę, ma Mszy św. o godz. 11.30, podczas uroczystej ceremonii, do grona…czytaj dalej »

Tęsknota czy saudade?

Znamy różne piękne słowa. W różnych językach. W polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim… Cudownie jest znać dobrze chociaż jeden obcy język. Można w nim odnaleźć prawdziwe perły w postaci słów urzekających nie tylko pięknem brzmienia ale również treścią, jaką ze sobą niosą. Czasami zdarza mi się, że rozmawiając z kimś czy występując publicznie, zamiast polskiego słowa wolałbym użyć słowa języka obcego. Wydaje mi się, że lepiej oddałoby to, co chcę powiedzieć….czytaj dalej »

Na 14 października. Święta i rocznice.

Dziś jest Dzień Edukacji Narodowej. W szkołach zapewne odbywają się akademie. Nauczycielom składa się podziękowania i życzenia. To ich święto. Bardzo wielu z nich to pedagodzy „z powołania”, którzy nie traktują nauczania li tylko jako pracy, ale jako powołanie. Warto się ich trzymać a trzymać się z dala od ludzi, którzy tłamszą marzenia. Prawdziwy NAUCZYCIEL sprawia, że możesz stać się wielki i potrafisz dostrzec piękno gwiazd. Każdy potrzebuje NAUCZYCIELA, gdyż…czytaj dalej »

NIEDZIELA 10.10.2014

1./ Pierwsza spotkanie z kandydatami do bierzmowania odbędzie się za tydzień tj. w niedzielę 19 października po Mszy św. o godz. 11.30. 2./ Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na kolejny tydzień. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę proszę rodziny zamieszkałe w Piotrowie pod numerami 36, 35d, 35e, 35g. Jeśli pomyliłem się w numeracji to proszę o korektę. 3./ Do nabycia są Opiekuny. 4./ Nabożeństwa różańcowe. 5./ Proszę…czytaj dalej »

NIEDZIELA 28.09.2014

1./ Pierwsze spotkanie z kandydatami do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 19 października po Mszy św. o godz. 11.30. 2./ Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na kolejny tydzień. O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę proszę rodzinę narzeczonych. 3./ Do nabycia są Opiekuny i kalendarze diecezjalne. 4./ Początek nabożeństw różańcowych. 5./ Proszę nie parkować pod kasztanami lecz na podwórku probostwa. 6./ PRU: Wyznaczanie intencji mszalnych w najbliższy czwartek…czytaj dalej »

Zwykły piątkowy poranek

O 4.14 rano pierwsza tego dnia filiżanka kawy. Później sprawdzenie skrzynki poczty elektronicznej i szybkie odpisanie na zaległy mail. Po porannej toalecie modlitwa brewierzem i różańcem. Następnie medytacja w oparciu o fragment psalmu 51. Po nawiedzeniu Najświętszego Sakramentu w kościele, czas na śniadanie: kawa i ciastka. Jest 8.20 i udaję się do miasta na prześwietlenie RTG. Już w mieście, w drodze do przychodni mijam ledwo trzymającego się na nogach, opierającego…czytaj dalej »