OGŁOSZENIA 11 kwietnia 2021

1./ Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Świąt Wielkanocnych i całego Triduum Paschalnego w naszej parafii. 2./ Bardzo dziękuję za przestrzeganie nałożonych na nas obowiązku: noszenia maseczek, dezynfekcji oraz zachowania dystansu społecznego. W naszym kościele nadal może przebywać jednorazowo 11 osób. Podczas Triduum mieliśmy kontrolę Policji, która nie stwierdziła nieprawidłowości. 3./ Narzeczonym, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński przypominam, że jednym z dokumentów niezbędnych jest świadectwo szkolne z oceną…czytaj dalej »

Homilia na Wielki Czwartek 2021

Siostry i Bracia! Znakiem Krzyża Świętego rozpoczęliśmy Triduum Paschalne, które zakończy się uroczystym błogosławieństwem w sobotnią Wigilię Paschalną. Przez trzy dni będziemy wchodzili w najważniejsze mysteria naszej wiary. Bo trzeba mieć WIARĘ aby dzisiaj, jutro i pojutrze przyjść na liturgię, słuchać Słowa Bożego i przyjmować Eucharystię. Teraz chodzi właśnie o naszą WIARĘ. – Od niej zależy wszystko: nasza teraźniejszość i nasza przyszłość, także ta przyszłość w niebiańskiej wieczności. Jezus wzywał…czytaj dalej »

Ogłoszenie na Wielkanoc

WIELKI CZWARTEK Msza Św. Wieczerzy Pańskiej – 18.00. WIELKI PIĄTEK Liturgia Męki Pańskiej – 18.00. WIELKA SOBOTA Wigilia Paschalna – 20.00 (Proszę zabrać świeczki). Liturgie Triduum Paschalnego nie będą odbywać się w kościele lecz na zewnątrz przy ołtarzu polowym. Wymagane jest założenie maseczki i zachowanie dystansu 1,5m. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę będą poświęcenia pokarmów: Pamięcin: 8.30; 9.00; 9.30; 10.00; 10.30 Pruszków: 11.00; 11;30. Poświęcenia odbędą…czytaj dalej »