Carpe diem!

Przekroczyliśmy próg kolejnego mrocznego etapu dziejów ludzkości. Warto więc cieszyć się każdym dniem względnej normalności, wykorzystać każdą sposobność do cieszenia się życiem; warto sprawiać sobie i innym radość, nie szczędzić czasu na przyjemności i jednocześnie przygotować siebie i bliskich na nadchodzący kataklizm. Kończy się już etap rozwoju, budowania, humanizmu i duchowości. Nastał czas zamętu, zniszczenia i odczłowieczenia. Kto analizuje znaki czasu sam dojdzie do wniosku, że kataklizm jest nieunikniony. Przyjdzie…czytaj dalej »

OGŁOSZENIA 30 maja 2021

1./ Zapraszam do uczestniczenia w ostatnim nabożeństwie majowym jutro po Mszy Św. o godz. 18.00. 2./ Do Sakramentu Pojednania zapraszam zawsze w dni powszednie przed Mszą Św. W konfesjonale jestem na pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Św. 3./ Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00 i 11.30 dzieci po raz pierwszy przystąpią do Komunii Św. Proszę o modlitwę w ich intencji. 4./ W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i…czytaj dalej »

Ktoś zwariował!

Wizyta prezydenta w Turcji jest totalną kompromitacją i dowodem na niekompetencję doradców MSZ i kancelarii prezydenta. Turcja jest m. in. sojusznikiem Azerbejdżanu (napadł na Armenię) i Białorusi (dyktatura i uprowadzenie samolotu zarejestrowanego w Polsce). Turkofilizm ekspertów pracujących dla rządzących przyniesie Polsce szkodę na wielu poziomach. Zacieśnianie kontaktów z Turcją w imię doraźnych i niepewnych interesów to poważny błąd. To nie jest „real politic” lecz klękanie przed tureckim sułtanem. Wstyd, wstyd,…czytaj dalej »

OGŁOSZENIA 09 maja

OGŁOSZENIA 09 maja 1./ Zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach majowych po wieczornych mszach św. W tym tygodniu będziemy się modlić o urodzaje. W ubiegłą środę rozpoczęliśmy Nowennę do NMP. 2./ Bardzo dziękuję za przestrzeganie nałożonych na nas obowiązku: noszenia maseczek, dezynfekcji oraz zachowania dystansu społecznego. W naszym kościele nadal może przebywać jednorazowo 14 osób. 3./ Narzeczonym, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński przypominam, że jednym z dokumentów niezbędnych jest świadectwo…czytaj dalej »

OGŁOSZENIA 11 kwietnia 2021

1./ Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Świąt Wielkanocnych i całego Triduum Paschalnego w naszej parafii. 2./ Bardzo dziękuję za przestrzeganie nałożonych na nas obowiązku: noszenia maseczek, dezynfekcji oraz zachowania dystansu społecznego. W naszym kościele nadal może przebywać jednorazowo 11 osób. Podczas Triduum mieliśmy kontrolę Policji, która nie stwierdziła nieprawidłowości. 3./ Narzeczonym, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński przypominam, że jednym z dokumentów niezbędnych jest świadectwo szkolne z oceną…czytaj dalej »

Homilia na Wielki Czwartek 2021

Siostry i Bracia! Znakiem Krzyża Świętego rozpoczęliśmy Triduum Paschalne, które zakończy się uroczystym błogosławieństwem w sobotnią Wigilię Paschalną. Przez trzy dni będziemy wchodzili w najważniejsze mysteria naszej wiary. Bo trzeba mieć WIARĘ aby dzisiaj, jutro i pojutrze przyjść na liturgię, słuchać Słowa Bożego i przyjmować Eucharystię. Teraz chodzi właśnie o naszą WIARĘ. – Od niej zależy wszystko: nasza teraźniejszość i nasza przyszłość, także ta przyszłość w niebiańskiej wieczności. Jezus wzywał…czytaj dalej »

Ogłoszenie na Wielkanoc

WIELKI CZWARTEK Msza Św. Wieczerzy Pańskiej – 18.00. WIELKI PIĄTEK Liturgia Męki Pańskiej – 18.00. WIELKA SOBOTA Wigilia Paschalna – 20.00 (Proszę zabrać świeczki). Liturgie Triduum Paschalnego nie będą odbywać się w kościele lecz na zewnątrz przy ołtarzu polowym. Wymagane jest założenie maseczki i zachowanie dystansu 1,5m. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę będą poświęcenia pokarmów: Pamięcin: 8.30; 9.00; 9.30; 10.00; 10.30 Pruszków: 11.00; 11;30. Poświęcenia odbędą…czytaj dalej »