Powitanie Matki Bożej w znaku Jasnogórskiej Ikony

Powitanie Matki Bożej w znaku Jasnogórskiej Ikony przez pasterza parafii – ks. Jarosława Jasianka (04 października 2011r.)

Matko Jezusa i nasza Matko! Czarna Madonno!

Jako ojciec naszej wspólnoty parafialnej, witam Cię Maryjo pośród nas. Witam Cię w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela. Nareszcie jesteś. Nie mogliśmy się Ciebie doczekać. Cieszę się razem ze zgromadzonymi parafianami i gośćmi, że nawiedziłaś naszą świątynię i nasze serca, które chcą być na podobieństwo Twojego Serca i Serca Twojego Syna.

Witam Cię Pani Jasnogórska. Jesteś nam tak bardzo bliska. Przecież, czytając Pismo Święte widzimy Cię żyjącą pośród ludzi; radosną, smutną; szczęśliwą, cierpiącą… Widzimy Cię jako: dziewicę i kobietę cieszącą się z narodzin dziecka / żonę i wdowę / przymusową emigrantkę / matkę niesprawiedliwie skazanego / gospodynię, i praktyczną Panią na weselu wrażliwą na zwyczajne biedy / i odważnie spieszącą z ofiarną pomocą macierzyństwu swojej krewnej / rozważającą, i pytającą / i uważną na Ducha Świętego / i wielką Charyzmatyczkę / i cichą, i dzielną / i służebnicę, i Panią.

Witam Cię Matko Kościoła! Proszę pokornie, pomóż nam jeszcze bardziej ukochać Kościół, w którego wierze przyjęliśmy chrzest święty. Pomóż przemieniać naszą parafię w prawdziwą wspólnotę braci i sióstr, którzy mogą na siebie liczyć w dniach szczęścia i w dniach naznaczonych cierpieniem i smutkiem. Niech nasza parafia będzie jak rodzina, a rodziny naszej parafii staną się domowymi kościołami.

Witaj Maryjo! Prowadź nas do Chrystusa, do sakramentów świętych, zwłaszcza do Eucharystii – i tej codziennej i tej niedzielnej. Witaj Matko. Jako pasterz tej parafii proszę: broń naszych rodzinnych ognisk i nie pozwól im zagasnąć. Niech płoną Miłością! Witaj!