OGŁOSZENIA 14 Kwietnia 2024

OGŁOSZENIA 14.04.2024

1./Serdecznie zapraszam na modlitwę z księdzem biskupem Damianem jutro, w poniedziałek 15 kwietnia. Rozpoczynamy Mszą Św. o godzinie 10.00. Zapraszamy na nią osoby starsze, naszych seniorów oraz chorych. Wszystkim chętnym ks. biskup udzieli sakramentu chorych. Po Mszy Św. zapraszam starszych parafian na probostwo na spotkanie przy herbacie z ks. biskupem.

Ks. Biskup spotka się również z nauczycielami i uczniami w naszej szkole.

Do kaplicy w Pruszkowie zapraszamy na modlitwę z ks. biskupem na godzinę 14.30.

Parafian, którzy chcieliby się pomodlić z ks. biskupem w intencji swoich zmarłych proszę o przybycie na cmentarz na godz. 15.15. Rodziny, które zwłaszcza w ostatnim czasie miały pogrzeb swoich bliskich bardzo proszę o przybycie na cmentarz.

Wszystkich parafian bardzo proszę o przybycie na Mszę św. na godz. 18.00. Ks. biskup odprawi Mszę św. w intencji naszej parafii, wszystkich parafian. Zapraszam do wspólnej modlitwy o łaski, których każdy z nas potrzebuje. Niech przez tę modlitwę przyjdzie nam z pomocą w wielorakich naszych potrzebach. Zapraszam rodziców ze swoimi dziećmi, parafian w sile wieku aktywnych zawodowo, kandydatów do bierzmowania, Panie z KGW, strażaków z jednostek OSP naszej parafii, wszystkich ludzi dobrej woli.

2./ Za tydzień nasze ofiary przeznaczamy na konto inwestycyjne, służące finansowaniu wymiany dachu na naszym kościele. Kolejna administracyjna decyzja została wydana pomyślnie dla naszej parafii. Teraz czekamy na pozwolenie na budowę. Proszę o modlitwę w tej intencji. Aktualnie mamy na koncie inwestycyjnym 46 373,50. Wydatki po naszej stronie wyniosą min. 75.000 a więc brakuje nam jeszcze ok. 30.000. Dziękując za dotychczasowe ofiary proszę o dalsze zasilenie naszego konta inwestycyjnego przez ofiary składane do koszyczka i wpłacane bezpośrednio na konto inwestycyjne. W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną złożyliśmy 2.900 zł.

3./ Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. W piątek 19 kwietnia [dzień Św. Józefa] modlimy się Litanią do naszego Patrona w intencji naszych rodzin i życia poczętego oraz wszystkich rodziców.

4./ Najbliższa niedziela to Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej.

5./ Referat ds.powołań zaprasza młodzież męską od 16 roku życia i starszych na dzień skupienia dla rozeznających powołanie, który odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00, zakończenie w sobotę około godz. 18.00. [Proszę o kontakt ze mną].

6./ NASADZONO DRZEWA NA PARKINGU PRZY KOŚCIELE. Bardzo serdecznie za to dziękuję.

7./ Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się prace porządkowe wokół kościoła, kaplicy przedpogrzebowej, probostwa, kaplicy w Pruszkowie. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kaplicy. To było bardzo dużo różnych prac i wiele godzin wysiłku. Niech Bóg błogosławi wszystkich dobroczyńców, którym leży na sercu nasza parafia.

8./ Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Opiekuna.

Zapowiedzi: KAMIL FRĄTCZAK, PAMIĘCIN – MARTA JASKUŁA, KALISZ

KINGA KAŁUŻNA, PAMIECIN – PATRYK BŁASZAK, GOSZCZANÓW