NIEDZIELA 09.04.2017

1./ Dzisiaj rozpoczęliśmy Wielki Tydzień męki i zmartwychwstania. Okres Wielkiego Postu kończy się w Wielki Czwartek, a Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna Triduum paschalne [czwartek, piątek, sobota].
2./ Liturgia w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 19.00 a w Wielką Sobotę – Liturgia Wielkiej Nocy Zmartwychwstania połączona z procesją rezurekcyjną o godz. 20.00. W Wielką Niedzielę msze św. w Pruszkowie o 10.00 i w Pamięcinie o 12.00.
3./ Przedstawicieli OSP proszę, aby trzymali straż przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek wieczorem oraz w Wielką Sobotę od godz. 18.00 aż do zakończenia liturgii Wielkiej Nocy, a także oraz aby pomogli w zorganizowaniu procesji rezurekcyjnej w sobotę wieczorem m.in. trzymając zapalone pochodnie, które są w naszej salce.
4./ W Wieki Piątek obowiązuje post ścisły, także od alkoholu… Po liturgii pasyjnej w Wielki Piątek, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
5./ W sobotę, podczas Wigilii Paschalnej będziemy szli w procesji rezurekcyjnej. Proszę o przyniesienie świec, aby ich światło rozpromieniło ciemności nocy.
6./ Z komunią św Wielkanocną przyjadę do chorych w sobotę 22 kwietnia od godz. 10.00. Zgłoszenia proszę kierować do mnie i do pana Tadeusza Przybył z Pruszkowa.
7./ Do skarbony możemy złożyć swoją jałmużnę wielkopostną jako pomoc dla głodujących dzieci w Afryce.
8./ DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE OFIARY SKŁADANE PODCZAS MSZY ŚW, KTÓRE PRZEZNACZAMY NA UTRZYMANIE NASZYCH PARAFIALNYCH OBIEKTÓW SAKRALNYCH, OPŁACANIE RACHUNKÓW, PODATKÓW, BIERZĄCE NAPRAWY I ZAKUPY PARAMENTÓW LITURGICZNYCH DO KOŚCIOŁA I KAPLICY. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM OFIARODAWCOM I DOBROCZYŃCOM.
9./ Zbiórki ministrantów: w czwartek godz. 18.00; w piątek i sobotę o godz. 9.00.
Zapowiedzi: Justyna Pejaś zam. w Łodzi i Daniel Gocek, zam.: w Głownie